Dovolená Korfu 2017

Dovolená ostrov Korfu 2017 – to je dovolená na ostrově, který mnohdy bývá označován několika přívlastky a názvy. Říká se mu smaragdový, zelený, kouzelný, tajuplný, perla Ionského moře, ostrov Geralda Dürella nebo císařovny Sissy… V minulých dobách ženy hledaly různé zázračné receptury, aby si uchovaly svou mladistvou krásu. Ať už to byla Nefertiti, Kleopatra, Mona Lisa, Madame de Pompadour, Sissy či Marylin Monroe. Císařovna Sissy si svou krásu a svěžest uchovávala sportem, přísnou dietou a pobytem na čerstvém vzduchu, právě na ostrově Korfu. Chcete-li si i Vy uchovat svou svěžest, krásu a šarm, zavítejte na tento nejsevernější ostrov Ionského souostroví neboli Eptanissy, zavítejte na ostrov Korfu.

Dovolená Korfu 2017 to je dovolená na ostrově připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sépií a oleandry. Skutečným pokladem je na 50 druhů zemních orchideí. Chcete-li se o pestré flóře i fauně dozvědět zábavnou formou více, doporučujeme knihy známého anglického zoologa Geralda Durella „O mé rodině a jiné zvířeně“ a „Ptáci a moji příbuzní“. Spisovatel v nich velmi poutavou a čtivou formou popisuje své dětství, jež prožil spolu s matkou a bratrem Lawrencem na tomto romantickém ostrově. Přestože byly jeho knihy poprvé vydány před několika desítkami let, jeho popis a charakteristika místních obyvatel, jejich zvyklostí a dodržování tradic, platí dodnes.

Atraktivní čtení najdete v knížce Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně od Pavly Smetanové. Autorka žije na ostrově přes deset let se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Její postřehy jsou prodchnuty láskou a obdivem k novému domovu, což jí umožňuje vnímat jak krásu a poezii celého ostrova či vlídnost a pohostinnost jeho obyvatel, tak i méně příjemné stránky zdejšího života. Ty však dokáže glosovat s laskavým humorem i s jistým pochopením.

Image korfu-1.jpg

A ještě jeden knižní tip: Emma Tennant napsala útlou knížečku Dům na Korfu pojednávající o životě na nádherném i drsném místě zároveň. Mimochodem, dům je to skutečný, najdete ho na západním pobřeží ostrova, nad zálivem, kde se podle legendy setkala Nausikaá se ztroskotaným Odysseem.

Severní část ostrova má hornatý charakter. Zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator (v překladu znamená Všemohoucí), které je tvořeno vápenci a dolomity. A právě vápenec je základním stavebním kamenem celého ostrova. Dodnes se tu nacházejí drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, které se vyskytují po celém území a připomínají dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.

Dovolená Korfu 2017 – dovolená, kterou si zamilují všichni. Turisté se sem rádi a opakovaně vracejí. Najdete tu nádherné písečné pláže, stejně jako malé plážičky, k nimž se často dostanete jen po vodní hladině a poskytují tolik vyhledávaný klid a soukromí. Naopak večer lákají k návštěvě vyhlášené taverny se zaručeně čerstvými úlovky nebo dalšími místními specialitami.

Image korfu2.jpg Na ostrově najdete mnoho zajímavých míst, která doporučujeme k návštěvě: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissy ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy. Milovníky letectví pak určitě nadchne poloostrov Kanoni. Pokud sejdete dolů na betonovou zídku, letadla vám budou přistávat a vzlétat přímo nad hlavou, což bývá úchvatný zážitek. Když už budete v této části ostrova, vydejte se ke Garitskému zálivu, kde se nachází zámeček Mon repo s krásnými zahradami. Nedaleko se nachází pramen Kardaki – říká se, že kdo se z něj napije, ten tu navždy zůstane. Nebo se sem alespoň bude neustále vracet.

V hlavním městě si nenechte ujít procházku po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se můžete přes mostek klenoucí se nad uměle vybudovaný kanálem dostat na krásnou benátskou pevnost. Naproti si můžete posedět v podloubí a vychutnat si kávu nebo spíše tradiční osvěžující frappé. V severní části náměstí najdete v bývalé rezidenci britského guvernéra Muzeum asijského umění. Ze starého přístavu u Nové benátské pevnosti, kterou můžete taktéž prozkoumat, je možné vydat se loďkou (vyplouvá každou hodinu) na ostrůvek Vidos.

Vydáte-li se z hlavního města na sever, určitě se zastavte v Gouvli, ve zdejším přístavu obvykle kotví nádherné jachty světových milionářů.

V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Gravia, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Otupni, Paxos, Vidos, Pontikonissi (známý myší ostrov) – z nich doporučujeme navštívit dva nejvýznamnější a největší – Paxos a Antipaxos. Věříme, že se Vám bude líbit nejen na námi doporučených místech, ale na celém ostrově a pobyt Vám přinese radost a osvěžení.

Tip VTT: Úchvatná Paradise Beach na západní pobřeží, přístupná jen z moře. Často sem jezdí výletní lodě s BBQ.

Dovolená Korfu 2017 = dovolená nejen pro milovníky historie, ale i odpočinku, pohody a příjemné atmosféry.


Jak zemřela krásná císařovna Alžběta – přezdívaná Sissi?

Více informací o císařvně Sissi naleznete zde


Zajímavé odkazy ke Korfu
www.corfu-travel-guide.info
www.corfuxenos.gr
www.greecetra­vel.com/corfu/
www.kerkyra.gr
www.kerkyra.info www.terrakerkyra.gr
www.ellada.net/…ns-corfu.php


KORFU – Základní informace:

 • řecký název: KERKYRA
 • Hlavní město: Korfu
 • Plocha ostrova: 592 km2
 • Počet obyvatel: přes 100 000
 • Nejvyšší vrchol: Pantokrator – 906 m n. m.
 • Patron ostrova: sv. Spyridon
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 5 minutLETOVISKA NA KORFU


 • RODA

Klidnější turistické letovisko na severním pobřeží se během posledních let stalo velmi vyhledávaným střediskem. Romantické východy a západy slunce Vás možná vylákají k procházkám podél pobřeží nebo k příjemnému posezení na pláži. V letovisku je denní i noční život soustředěn do pomyslného trojúhelníku..

Více o letovisku zde

 • DASSIA

Na východním pobřeží ostrova, jen zhruba 13 kilometrů od hlavního města, se nachází letovisko Dassia. Pokud hledáte místo s krásnou písečnou pláží (jen místy s oblázky) a pozvolným vstupem do moře, místo, kde se můžete skvěle najít v tavernách, místo, kde lze zajít do několika barů, místo, kde si zatančíte na dvou diskotékách, ale současně kde si lze v klidu odpočinout, pak jste právě našli to pravé pro vaši letní dovolenou.

Více o letovisku zde
 • AGIOS IOANNIS PERISTERON/MO­RAITIKA

Turistickou oblast pojmenovanou Agios Ioannis Peristeron najdete podél hlavní silnice spojující město Korfu s jižní částí ostrova. Oblast je známa především svou panenskou písčito-oblázkovo-kamenitou pláží, která získala modrou vlajku EU jako symbol čistého moře a prostředí. Pás listnatých a jehličnatých stromů a olivovníků sahá téměř až k pláži…

Více o letovisku zde
 • AGIOS IOANNIS MELITION/MORAITIKA

Turistická oblast zvaná Agios Ioannis Melitieon se nachází mezi letovisky Benitses (cca 3,5 km) a Moraitika (cca 4 km). Jedná se o klidnou oblast, kde je velmi čisté a příjemně osvěžující moře i krásná krajina. Za nákupy a zábavou je možné vyrazit do sousedních letovisek městskou autobusovou linkou nebo doporučujeme pronajmout si auto a podniknout několik výletů do okolí…

Více o letovisku zde
 • MORAITIKA

Dnes již velmi známé a navštěvované letovisko leží na jihovýchodě ostrova. Převažují zde písečné pláže s bohatou nabídkou vodních sportů. V letovisku je celá řada restaurací, skvělých taveren s nabídkou čerstvě ulovených ryb, kaváren, cukráren a barů. Je zde také nákupní zóna, kde jistě vyberete nějaký pěkný suvenýr, který udělá radost Vašim příbuzným či přátelům…

Více o letovisku zde
 • MESSONGHI

Letovisko na jihovýchodním pobřeží vyrostlo z původní malé řecké vesničky. Dodnes zde můžete vidět rybářské „chýše“ a původní stavení. Messonghi má na ostrově dlouholetou turistickou tradici. Patří mezi první letoviska, která byla zahraničními turisty objevena a hojně navštěvována. Letovisko se pyšní krásnou a dlouhou písečnou pláží, vybavenou lehátky, slunečníky, sprchami a toaletami. Zdejší pláž je řekou Messonghi, vlévající se do moře, rozdělena na dvě části…

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Korfu 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist